مطالعه مطالب جالب به زبان انکلیسی همیشه یکی از بهترین راه های یادگیری زبان بوده است که علاوه بر آشنا نمودن شما با معانی لغات جدید می تواند باعث تقویت دستور زبان شده و شما را با ساختار جملات انگلیسی و هچنین دیکته لغات آشنا نماید . به همین جهت برای کمک به زبان آموزان عزیز  در این بلاگ سعی شده است تا مطالب متنوع و در بر گیرنده سلایق مختلف ( بزبان انگلیسی) در اختیار شما قرار داده شود . نکات ذکر شده در ادامه مطلب میتواند کمک موثری به زبان آموزان باشد .

 

 

1- متون مختلف را مطالعه کنید . متون اجتماعی ، سیاسی ، طنز و ... باعث یادگیری لغات در حوزه های مختلف می شود و قدرت مانور شما را صحبت و ترجمه بالا می برند.

2- نوشتن خلاصه ای از آنچه که خوانده اید یا شنیده اید ، یک راه و شیوه مناسب برای تقویت مهارت انگلیسی است. نوشتن خلاصه مطالب باعث تقویت مهارت تفکر به انگلیسی نیز می شود.

3- از خواندن مجلات و روزنامه های انگلیسی غافل نشوید. ساختار این نشریات باعث تقویت درک رابطه بین مفاهیم و حوادث می شود.

4-سعی کنید به انگلیسی فکر کنید . اگر یک متن بحث آمیز خواندید سعی کنید از نکات موافق و مخالف یادداشت برداری کنید و بعد این نوشته ها را مطالعه کنید . مرور این نوع نوشته ها ، تمرین ذهنی برای تفکر به زبان انگلیسی می باشد و کم کم فرآیند تفکر انگلیسی در ذهن شما جا خواهد گرفت.

5-خواندن باید با لذت همراه باشد و متن انتخابی باید مورد علاقه شما باشد تا شما از مطالعه دلزده نشوید و همچنین دانستن این نکته مهم است که شما هرچقدر که با معانی لغات آشنا باشید باز هم هنگام مطالعه به لغاتی بر خواهید خورد که معنی آنها را نمی دانید مطالعه زیاد متون انگلیسی بشما کمک خواهد کرد تا با دانستن لغات کلیدی بتوانید معنی کلی متن را درک نمایید . این متون را می توان از کتب مختلف ، نشریات و اینترنت انتخاب کرد.

6- در هنگام مطالعه متون سعی نمایید بر روی ساختار جملات و همچنین کاربرد گرامر (دستور زبان انگلیسی ) ، دیکته لغات، معانی مختلف لغات در جملات مختلف ، کاربرد و معانی زمان افعال و... تمرکز نمایید . اینکار میتوان تمرینی جهت بافعل نمودن دانسته های بالقوه شما بوده و پس از مدت کوتاهی تاثیر آن را در مهارتهای گوناگون انگلیسی خود را در زمینه هایwritingو speaking و حتی listening تقویت نمایید .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 فروردین 1390    | توسط: داریوش    |    | نظرات()